Witamy na oficjalnym blogu Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Warszawa-Wesoła, działającego pod przewodnictwem XVII Gyalwa Karmapy Taje Dordże oraz Lamy Ole Nydahla. Zachęcamy do lektury!Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wspólną Medytację XVI Karmapy ("Trzech Świateł") w poniedziałki i czwartki o 20:00. Przyjaciół wykonujących praktyki wstępne Nyndro zapraszamy do wspólnej medytacji w każdy czwartek i niedzielę zgodnie z grafikiem. Adres: Wesoła, ul.Platynowa 17.

Jeśli chcecie nas wesprzeć nie tylko duchowo, możecie to zrobić.

Nasze konto:
64 1050 1054 1000 0090 7133 8975
Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu, ul. Ożarowska 65/67, 01-408 Warszawa

Pamiętajcie, aby w tytule przelewu wpisać "darowizna na cele kultu religijnego".Kategorie: Wszystkie | Aktywność | Lama Ole | Nauczanie | Wydarzenie
RSS
środa, 21 października 2009

Nasza grupa powstała w lutym 2009 roku. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi blisko związanymi ze Stupa House, warszawskim ośrodkiem medytacyjnym Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu. Pewnego dnia uznaliśmy, że skoro mieszkamy blisko siebie moglibyśmy spotykać się na wspólne medytacje. Zaczęło się od cotygodniowych spotkań w naszych domach. Doszliśmy do wniosku, że objazdowe sesje po Wesołej i okolicach nie są tym, co nas satysfakcjonuje. Postanowiliśmy znaleźć stałe lokum, które moglibyśmy przysposobić stosownie do przeznaczenia i nazwać pełnoprawną gompą. Po obdzwonieniu lokalnych urzędów, szkół i domów kultury, oraz po inspekcji naszym domowych pieleszy uznaliśmy, że najlepszym miejscem do tego będzie dawna pracownia fotograficzna Bartka przy ulicy Ciekawej 34. Wystarczyło kilka drobnych prac remontowych, aby pomieszczenie nabrało rumieńców. Postawiliśmy w niej piękny, 40-centymetrowy posąg Buddy Siakjamuniego i zgromadziliśmy skromną biblioteczkę buddyjskich tekstów. Tak powstała nasza gompa, która jest miejscem regularnych spotkań naszej grupy.

18:27, gmwesola
Link Dodaj komentarz »

Od lewej: Marta, Andrzej, Karolina, Tomek, Ola, Bartek, Grześ, Paweł, Gosia, Sławek, Agata

Od lewej: Marta, Andrzej, Karolina, Tomek, Ola, Bartek, Grześ, Paweł, Gosia, Sławek, Agata

18:18, gmwesola
Link Dodaj komentarz »