Witamy na oficjalnym blogu Buddyjskiego Ośrodka Medytacyjnego Warszawa-Wesoła, działającego pod przewodnictwem XVII Gyalwa Karmapy Taje Dordże oraz Lamy Ole Nydahla. Zachęcamy do lektury!Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wspólną Medytację XVI Karmapy ("Trzech Świateł") w poniedziałki i czwartki o 20:00. Przyjaciół wykonujących praktyki wstępne Nyndro zapraszamy do wspólnej medytacji w każdy czwartek i niedzielę zgodnie z grafikiem. Adres: Wesoła, ul.Platynowa 17.

Jeśli chcecie nas wesprzeć nie tylko duchowo, możecie to zrobić.

Nasze konto:
64 1050 1054 1000 0090 7133 8975
Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu, ul. Ożarowska 65/67, 01-408 Warszawa

Pamiętajcie, aby w tytule przelewu wpisać "darowizna na cele kultu religijnego".Kategorie: Wszystkie | Aktywność | Lama Ole | Nauczanie | Wydarzenie
RSS
sobota, 21 listopada 2009

W czwartek, 19 XI 2009 w Starej Miłosnej odbył się wykład Artura Przybysławskiego „Wolność umysłu w tradycji buddyzmu tybetańskiego”. Dziękujemy Międzywydziałowemu Kołu Kultury Tybetu za organizację oraz wszystkim za przybycie. Przede wszystkim dziękujemy Arturowi za inspirujący wykład i wyczerpujące odpowiedzi na liczne pytania. Sala na kilkadziesiąt miejsc w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” była pełna. Wykład zakończył się medytacją na wyraźne życzenie gości, co jest ewenementem przy wykładach publicznych. Przed wykładem otworzyliśmy podwoje naszej gompy dla każdego, kto miał ochotę ją odwiedzić. Poczęstowaliśmy też bohatera wieczoru i wszystkich przyjaciół kolacją. Oczywiście nie obyło się też bez wieczornego zacieśniania przyjaźni w stylu typowym dla Kagyu i nasiadówy do późnych godzin nocnych:)

11:13, gmwesola
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 listopada 2009
środa, 21 października 2009

Nasza grupa powstała w lutym 2009 roku. Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi blisko związanymi ze Stupa House, warszawskim ośrodkiem medytacyjnym Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu. Pewnego dnia uznaliśmy, że skoro mieszkamy blisko siebie moglibyśmy spotykać się na wspólne medytacje. Zaczęło się od cotygodniowych spotkań w naszych domach. Doszliśmy do wniosku, że objazdowe sesje po Wesołej i okolicach nie są tym, co nas satysfakcjonuje. Postanowiliśmy znaleźć stałe lokum, które moglibyśmy przysposobić stosownie do przeznaczenia i nazwać pełnoprawną gompą. Po obdzwonieniu lokalnych urzędów, szkół i domów kultury, oraz po inspekcji naszym domowych pieleszy uznaliśmy, że najlepszym miejscem do tego będzie dawna pracownia fotograficzna Bartka przy ulicy Ciekawej 34. Wystarczyło kilka drobnych prac remontowych, aby pomieszczenie nabrało rumieńców. Postawiliśmy w niej piękny, 40-centymetrowy posąg Buddy Siakjamuniego i zgromadziliśmy skromną biblioteczkę buddyjskich tekstów. Tak powstała nasza gompa, która jest miejscem regularnych spotkań naszej grupy.

18:27, gmwesola
Link Dodaj komentarz »